Przejdź do treści
s1
s2
s3
s4
Przejdź do stopki

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Treść

W tym dniu 17 pierwszoklasistów zostało przyjętych do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. To ważne wydarzenie w życiu uczniów. Biorą w nim udział wszystkie podmioty szkoły, a w szczególności rodzice dzieci pasowanych. Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia, uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności artystyczne, które testował Pan Alfabet.

Składając ślubowanie pierwszoklasiści przyrzekali "Być dobrym i uczciwym. Strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Szanować nauczycieli, przełożonych i rodziców. Uczyć się tego, co piękne. Kochać swoją Ojczyznę".

Pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Grażyna Noworolnik. Po zakończonej ceremonii życzyła najmłodszym uczniom wielkiej ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy, wielu przyjaciół oraz dużo radości w każdym dniu nauki.

Pierwszaki w dowód przyjęcia do grona uczniów szkoły - otrzymali dyplomy i legitymacje uczniowskie. Celem rozbudzenia pasji czytelnictwa Pani Dyrektor wręczyła każdemu książkę „Pierwsza czytanka”. Zaś uczniowie klasy III obdarowali ich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Największą radość sprawił dzieciom poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Po części oficjalnej ślubowania klasy I nastąpiła akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez uczniów klas starszych. W jej część artystyczną pełną humoru i rekwizytów włączeni zostali także nauczyciele i pracownicy szkoły.

Za serdeczne życzenia, kwiaty i słodki poczęstunek Grono Nauczycielskie i pracownicy szkoły składają rodzicom i uczniom serdeczne podziękowania.

Dziękujemy!!!

M.Maurer

 

159930